Tohle napsala o lyžáku Beáta:

přidáno: 28. 2. 2014 9:33, autor: Petra Jeřábková

Žáci ze ZŠ Bělotín se zúčastnili lyžařského a snowboardového výcviku

V neděli 9.2.2014 se všichni účastníci kurzu sešli u autobusu, aby již potřetí společně odjeli do lyžařského střediska U Sachovy studánky – na Horní Bečvě. Po příjezdu proběhlo rozřazení do dvou lyžařských a třech snowboardových družstev.

Zpočátku nám počasí nepřálo, po slunečném pondělí nám celé úterý propršelo a bylo škaredě. V noci z úterý na středu nám napadl čerstvý sníh, což nám udělalo velkou radost. O to více jsme se těšili na sjezdovku.

Na lyžařském výcviku jsme se dozvěděli nové informace z přednášky pana doktora, který hovořil, jaké úrazy by se mohly při sjezdu stát, jak se zachovat v případě úrazu a kam zavolat o pomoc. Zajímavou přednášku měl pan učitel Fibich ohledně techniky jízdy a údržby snowboardu. Paní učitelka Jeřábková hovořila, jaké je potřeba vybavení k lyžování, jaké druhy lyží jsou a o technice jízdy. Představila nám v krátkosti české lyžaře. Promítli jsme si krátký poučný film na dané téma.

Ve středu 12.2. se na nás přijeli podívat učitelé z naší školy, i pan starosta E. Kavala a někteří naši rodiče. Večer jsme měli možnost se zúčastnit večerního lyžování, kdo nechtěl lyžovat, fandil Česku v hokeji.

„Lyžák bez her ?.. to by určitě nebylo ono!“ Učitelé si pro nás připravili hry, které se nám líbily. Ve čtvrtek se konaly závody ve sjezdu a slalomu, vyzkoušeli jsme si své dovednosti a pokroky. 1. místo ve sjezdu a slalomu z dívek obsadila Darina Vyková, z chlapců 1. místo obsadil Aleš Novotný. Nejrychlejší lyžaři byli Radim Novotný, Vendula Kuncová a Marie Malířová. Byly předány medaile, vyfotilo se pár pamětních fotek a mohla začít „paruková diskotéka“. Parádně jsme si zatancovali, poslední večer na lyžáku jsme si krásně užili.

V pátek dopoledne 14.2. na Valentýna, kdo měl sílu a chuť, šel lyžovat nebo snowboardovat. Koho fyzická aktivita po týdnu na lyžáku zmohla, čekal do odjezdu v restauraci v teploučku a fandil hokejistům na olympiádě. Do Bělotína jsme dorazili v plném počtu, i když unavení. Hurá, huráá lyžařskému výcviku příští rok!

Beáta Lebánková, žákyně 8. třídy