Milí hoši a jejich rodiče.

přidáno: 30. 3. 2012 6:54, autor: Jitka Kavalová   [ aktualizováno 2. 4. 2012 13:37 ]
Učím již řadu let, ale s takovým přístupem žáků k přípravě na vyučování jako v této skupině, jsem se doposud nesetkala. Letos mi připadla výuka angličtiny hochů v 6. třídě. Od začátku roku se potýkám s přípravou dětí do výuky a s úkoly, které mi nenosila na začátku roku třetina dětí pravidelně, přestože jsem zadání úkolů začala dávat do kalendáře na třídní stránky, takže stalo-li se, že některý hoch si z lenosti nezapsal úkol do úkolníčku, mohl se podívat doma na internet, co má za úkol. Nepomohlo to, začala jsem tedy úkoly známkovat, pomohlo to na chvíli a jen u některých. Toto úterý ze 14 žáků 7 úkol nevypracovalo, osmý zapomněl pracovní list s úkolem doma. Nevím, vážení rodičové, jak si představujete budoucnost svých dětí, ale rozhodně tím, že je necháte školou jen tak proplouvat, je do života nepřipravíte. Následně tak pravděpodobně může vypadat i jejich práce v zaměstnání. Cizí jazyk se nedá naučit bez slovní zásoby a procvičování, obojí mi u většiny Vašich dětí chybí. Takže pokud Vám na Vašich hoších záleží, měli byste s tím něco začít dělat. Nikdy není pozdě.

Přidávám informaci z dneška, tj. pondělí 2. dubna: Opět 4 hoši nedonesli vypracovaný úkol, dostali nedostatečnou, dohlédněte, aby jej vypracovali dodatečně. Nebudou-li opakovaně vypracovávat úkoly, snížím jim známku z předmětu o jeden stupeň.