Lyžák očima Přemka

přidáno: 15. 2. 2015 12:09, autor: Petra Jeřábková

Ve dnech 1.- 6. února se konal lyžařský a snowboardový výcvikový kurz ve středisku U Sachovy studánky na Horní Bečvě. Zúčastnili se jej žáci všech tříd naší školy. První den po příjezdu a ubytování jsme se rozdělili do družstev podle schopností a dovedností, další dny jsme se zdokonalovali a učili sjíždět svah. Začátečníci se seznamovali s jízdou na lyžích a prknech na malém svahu, ale později se přesunuli na velký kopec.

V úterý večer jsme se trochu báli na mrazivé stezce odvahy. Ve středu nás tradičně přijeli navštívit učitelé a někteří rodiče, kteří si s námi zalyžovali na večerním lyžování. Ve čtvrtek se konaly tradiční závody ve sjezdu a slalomu. Večery jsme trávili sledováním videí o zimních sportech nebo diskotékou. Ve čtvrtek večer se konalo vyhodnocení závodů a rozloučení s deváťáky, kteří dostali pamětní list za věrnost. Týden rychle utekl a v pátek po obědě jsme se vrátili domů. Kurz se vydařil, počasí nám přálo a myslím si, že každý si ho užil, i ti, kteří na začátku neuměli lyžovat a snowboardovat, se to naučili a pokročilí se zdokonalili.

Přemek Škrobánek