Inf: Tvoříme data - sada úkolů 1

přidáno: 7. 1. 2012 12:32, autor: David Hawiger   [ aktualizováno 30. 1. 2012 3:43 ]
  1. Přes nabídku Start spusť program Notepad a napiš větu Toto je první pokus o uložení dokumentu. Tuto poznámku si ulož do své školní složky pod jménem První uložení.
  2. Spusť program Malování a nakresli následující obrázek.

Obrázek uložte do své osobní složky pod jménem Dárek.
  3. Přes nabídku Start spusť program WordPad a napiš větu Zkouším si napsat první větu. Tento dokument ulož do své školní složky pod jménem První věta.
  4. Spusť program Malování a nakresli následující obrázek.

Obrázek uložte do své osobní složky pod jménem Radio.
  5. V mailu Soubory na ulozisti ve skole máš návod, jak poslat učiteli svou práci. Jako předmět mailu napiš Prvni zaklady ukladani a do příloh přidej soubory První uložení, Dárek, První věta a Radio.
  6. Přes nabídku Start spusť program Notepad a otevři si poznámku První uložení. Dopiš větu Přidávám větu k uložené poznámce. Změny uložte.
    Poznámka: Na rozdíl od úvodního úkolu již nemusíš psát název souboru.
  7. Přes nabídku Start si spusť program Malování a otevři obrázek Dárek.
    Dokresli
     a změny ulož.
  8. Spusť program WordPad a otevři dokument První věta. Oprav větu na Opravuji první větu. Soubor ulož do své školní složky pod novým jménem Opravená věta.
  9. Přikreslete k obrázku Rádio Radio a kytka.
  10. V mailu Soubory na ulozisti ve skole máš návod, jak poslat učiteli svou práci. Jako předmět mailu napiš Druhe zaklady ukladani a do příloh přidej soubory První uložení, Dárek, Opravená věta a Radio a kytka.